0

aplikacje

id #2647632 11.01.2022

główny specjalista

Opis stanowiska pracy
Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

główny specjalista w Wydziale Transportu Morskiego, Departament Gospodarki Morskiej

00-928 Warszawa Chałubińskiego 4/6

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzi sprawy z zakresu transportu morskiego, w tym zwłaszcza z zakresu organizacji i funkcjonowania żeglugi morskiej.
  • Przygotowuje dokumenty niezbędne do ratyfikacji konwencji międzynarodowych dotyczących międzynarodowego prawa morskiego.
  • Prowadzi działania związane z wdrażaniem i stosowaniem prawa Unii Europejskiej, w tym prowadzi badania nad działaniami wymaganymi do wdrożenia prawa Unii Europejskiej i odpowiednio opracowuje akty legislacyjne wdrażające prawo Unii Europejskiej.
  • Prowadzi sprawy z zakresu procesu decyzyjnego w Unii Europejskiej.
  • Kompletuje, interpretuje i przygotowuje informacje z zakresu statystyki publicznej dotyczącej żeglugi morskiej.
  • Analizuje i opiniuje wnioski o wydanie przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeczenia w trybie prejudycjalnym oraz jego orzeczenia.
  • Analizuje i przygotowuje odpowiedzi na złożone skargi, zażalenia, wnioski, petycje i interpelacje.
  • Analizuje i opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym akty prawne.

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- zagrożenie korupcją

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Informacja o metodach naboru:
• weryfikacja formalna nadesłanych ofert
• możliwość przeprowadzenia testu wiedzy merytorycznej
• rozmowa kwalifikacyjna (możliwość przeprowadzenia rozmowy przez MS Teams lub inny darmowy komunikator
możliwy do zainstalowania na telefonie)

Nie rozpatrujemy ofert, które zostały nadane po terminie.

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Wzór wymaganych oświadczeń jest dostępny na stronie internetowej:

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku prawo,administracja, stosunki międzynarodowe, ekonomia, finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, ekonomika transportu morskiego, logistyka

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego
w administracji publicznej lub w obszarze stosowania prawa lub w
przedsiębiorstwie transportowym lub w przedsiębiorstwie gospodarki morskiej

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Ogólna wiedza z zakresu
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Polska, Katowice 23.01.2022
Stażysta / Praktykant ds. Rekrutacji. 1 zł
Polska, Białystok 23.01.2022
starszy specjalista 1 zł
Polska, Wrocław 23.01.2022
Dyrektor Produktu 1 zł
Polska, Kraków 26.01.2022
Pracownik wsparcia działu 1 zł
Polska, Wrocław 26.01.2022
Specjalista ds. HR 1 zł