0

aplikacje

id #2643256 07.01.2022

Splunk Architect/Engineer

Opis stanowiska pracy Splunk Architect/Engineer
Polska
NR REF.: 1158700

Hays IT Contracting is a cooperation based on B2B rules. We connect IT specialists with the most interesting, technological projects on the market. Join the group of 500 satisfied Contractors working for Hays’ clients! For our Client we are currently looking for Candidates for the position of:

Splunk Engineer/Archtect

100% remote or Kraków
Client: Ericsson/ABB
Salary: max. 160 pln net/h (B2B contract via Hays)

Reqirements:
• At least 3 years experience developing Splunk dashboards
• Very good development skills with Splunk Enterprise standard tools
• Good experience in the security environment in order to also be able to develop use cases professionally
• Work experience in a Splunk Enterprise environment
• Good team skills to be able to add value to an agile team
• Willingness to document in a strictly regulated environment

Daily task on the job:
• Development and adaptation of new dashboards in the Splunk environment
• Troubleshooting existing dashboards
• Performance tuning of existing searches
• Development and expansion of existing reports based on Splunk
• Development of security-relevant use cases • Checking and selecting the data sources
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Polska, Warszawa 14.12.2021
Inżynier Procesu - rekrutacja online 1 zł
Polska, Kraków 15.01.2022
Inżynier Budowy 1 zł
Polska, Mielec 14.01.2022
INŻYNIER BUDOWY INSTALACJI SANITARNYCH 1 zł
Inżynier Jakości (K/M) 1 zł
Polska, Gliwice 12.01.2022
Inżynier Procesu - inwestycja Greenfield 1 zł