0

aplikacje

id #2585723 21.11.2021

operator służby kontroli ruchu statków

Opis stanowiska pracy
Urząd Morski w Szczecinie

Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

operator służby kontroli ruchu statków w Inspektoracie Bezpieczeństwa Ruchu Morskiego - Świnoujście

70-207 Szczecin Plac Stefana Batorego 4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Dba o utrzymanie bezpieczeństwa ruchu morskiego w obsługiwanym obszarze, za pomocą narzędzi systemu VTS oraz dostępnej informacji, świadczenie serwisu informacyjnego (Information Service) i serwisu organizacji ruchu statków (Traffic Organization Service) zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Morskiej.
  • Rozpowszechnia drogą radiową informacje nawigacyjne i hydrologiczno-meteorologiczne, w tym ostrzeżenia zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Morskiej.
  • Realizuje w stosunku do statków i obiektów portowych zadania regionalnego punktu kontaktowego.
  • Informuje i uruchamia działania służb kapitanatów portów, Inspekcji Morskiej, Straży Granicznej, innych służb VTS na trasie przepływu statku w przypadku otrzymania zgłoszenia o uchybieniach statku w zakresie bezpieczeństwa nawigacji statku, jego uchybień do wymogów wynikających z ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich oraz uchybień do właściwego przekazywania informacji o przewożonych ładunkach niebezpiecznych i zanieczyszczających.
  • Świadczy serwis asysty (Maritime Assistance Services) morskiej zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Morskiej.
  • Przekazuje służbom kapitanatów portów wszelkie informacje o ujawnionych niesprawnościach oznakowania nawigacyjnego, przeszkodach dla ruchu statków, incydentach, wypadkach, nagłych zdarzeniach i zarejestrowanych wykroczeniach przeciwko określonemu w przepisach portowych porządkowi portowemu, w celu dalszego procedowania.
  • Prowadzi stały nasłuch radiowy i korespondencję radiową zgodnie z obowiązującymi procedurami.
  • Wspomaga przebieg akcji ratowania życia na morzu a w innych sytuacjach awaryjnych, przeprowadza działania zgodnie z procedurami przypisanymi Służbie VTS oraz sporządza raporty do tych procedur.

Warunki pracy

  •  praca w systemie równoważnym z użyciem komputera powyżej czterech   godzin dziennie,

  •  praca z użyciem radiotelefonów i radarów,

  •  nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

  •  częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,

  •  brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych,

  •  brak przystosowania ciągów komunikacyjnych w budynku dla osób     niepełnosprawnych,

  •  częsta konieczność korzystania ze schodów kręconych w komunikacji   między salą operatorską a pomieszczeniami biurowymi piętro niżej,

  •  sala operatorska na wysokości 10-tego piętra w budynku wyposażonym w   windę towarową bez możliwości przywoływania między przystankami.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

  • Wymagane dokumenty tj. życiorys (c.v.) i list motywacyjny muszą być wlasnoręcznie podpisane.

  • Wynagrodzenie zasadnicze 4 183,00 zł brutto + dodatek za wysługę lat.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe o specjalności Inżynieria Ruchu Morskiego lub wyższe i dyplom morski na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym lub wyższe i kurs IALA

doświadczenie zawodowe/staż pracy

doświadczenia zawodowego

pozostałe wymagania niezbędne:

  • uprawnienia do obsługi urządzeń radiotelefonicznych w służbie morskiej
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętnośc podejmowania
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Polska, Wrocław 21.11.2021
specjalista 1 zł
Polska, Warszawa 21.11.2021
główny specjalista do spraw legislacji 1 zł
Polska, Gdańsk 21.11.2021
inspektor zakładów górniczych 1 zł
Polska, Gdańsk 22.11.2021
Specjalista w Wydziale Mieszkaniowym 1 zł