0

aplikacje

id #2576136 17.11.2021

specjalista

Opis stanowiska pracy
Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

specjalista do spraw aplikacji dyplomatyczno - konsularnej Akademia Dyplomatyczna

00-580 Warszawa Al. J. Ch. Szucha 23

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przygotowuje i przeprowadza pod względem organizacyjnym konkurs na aplikację dyplomatyczno-konsularną, organizuje i koordynuje przebieg aplikacji dyplomatyczno-konsularnej (część teoretyczna i praktyczna).
  • Przygotowuje i przeprowadza pod względem organizacyjnym egzamin dyplomatyczno-konsularny oraz konkurs ministra spraw zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.
  • Realizuje nabór do Kolegium Europejskiego w Brugii i Natolinie we współpracy z innymi urzędami administracji publicznej.
  • Przygotowuje wnioski finansowe, umowy (w tym umowy stypendialne) i rozlicza ich realizację. Przygotowuje analizy, raporty, notatki, harmonogramy w zakresie właściwości stanowiska.
  • Prowadzi dokumentację i ewidencję szkoleń i egzaminów, przeprowadza ich ewaluację oraz opracowuje wnioski i sugestie w zakresie właściwości stanowiska.
  • Współpracuje z przełożonym przy opracowywaniu projektów aktów prawnych i instrukcji wewnętrznych w zakresie właściwości stanowiska.
  • Proponuje zmiany dot. aktualizacji informacji zawartych na stronie internetowej oraz intranetowej MSZ w zakresie właściwości stanowiska.

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
1.       Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe.

2.       Zagrożenie korupcją.

3.       Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.

W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Proponowane wynagrodzenie:
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto od ok. 4880 do ok. 5290 PLN oraz dodatek za wysługę lat (zgodnie z art. 90 ustawy z dnia 21 czerwca 2021 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2021, poz. 1233 – t.j.).

Dziennik Podawczy:
czynny w godzinach 8.15 – 16.15. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane.

Oświadczenie lustracyjne lub informacja o złożeniu oświadczenia lustracyjnego
Kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne wskazane w ogłoszeniu, a którzy urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. w kolejnym etapie naboru zostaną poproszeni o przesłanie oświadczenia lustracyjnego lub informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego (według wzoru określonego w nw. ustawie), zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 18 października 2006 roku o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 – 1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2141 – j.t. z późn. zm.)

Informacje dotyczące kopii dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań
Szczegółowe informacje dotyczące kopii dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych oraz dodatkowych znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MSZ w zakładce Praca i kariera –

  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Polska, Warszawa 29.11.2021
kierownik oddziału 1 zł
starszy specjalista 1 zł
Polska, Szczecin 29.11.2021
inspektor wojewódzki 1 zł
Polska, Nisko 29.11.2021
specjalista 1 zł
Polska, Żyrardów 29.11.2021
inspektor 1 zł