0

aplikacje

id #2471253 07.10.2021

specjalista

Opis stanowiska pracy
Ministerstwo Finansów w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

specjalista do spraw wymiany informacji o schematach podatkowych w Wydziale Informacji o Schematach Podatkowych, Departament Systemu Podatkowego

00-916 Warszawa ul. Świętokrzyska 12

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Dokonuje analizy informacji o schematach podatkowych w zakresie przeciwdziałania erozji podstawy opodatkowania i przerzucaniu zysków w obszarze funkcjonowania krajowego systemu podatkowego, oraz współpracuje w tym zakresie z Wydziałem Systemu Podatkowego, Departamentem Kluczowych Podmiotów oraz Departamentem Poboru Podatków.
  • Identyfikuje agresywne planowanie podatkowe na podstawie sporządzanych analiz informacji o schematach podatkowych.
  • Bierze udział w opracowywaniu, inicjowaniu oraz prowadzeniu działań w zakresie przeciwdziałania stosowania struktur agresywnego planowania podatkowego, w tym: sporządza, w oparciu o art. 86k Ordynacji podatkowej projekty ogólnych wyjaśnień dotyczących możliwości zastosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania i koordynuje proces zasięgania opinii Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania oraz Szefa KAS, inicjuje zmiany legislacyjne w zakresie ograniczenia zjawiska agresywnego planowania podatkowego leżących we właściwości innych komórek Departamentu Systemu Podatkowego, a także innych komórek organizacyjnych.
  • Bierze udział w opracowaniu, we współpracy z Departamentem Kluczowych Podmiotów i Departamentem Poboru Podatku, propozycji rozwiązań o charakterze systemowym, w tym legislacyjnych, w zakresie przepisów o informacjach o schematach podatkowych; (Dział III Rozdział 11a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa).
  • Dokonuje analiz obecnych rozwiązań prawnych obowiązujących w innych państwach w zakresie przeciwdziałania erozji podstawy opodatkowania i przerzucaniu zysków oraz raportuje informacje o schematach podatkowych.
  • Realizuje sprawy z zakresu międzynarodowej współpracy z instytucjami, komitetami oraz grupami roboczymi UE i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w zakresie właściwości wydziału.

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa;

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (udział w posiedzeniach grup roboczych UE oraz OECD)

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli nie podałeś adresu e-mail).

CV ORAZ WSZYSTKIE OŚWIADCZENIA ZŁOŻONE PRZEZ KANDYDATKI/KANDYDATÓW MUSZĄ BYĆ OPATRZONE WŁASNORĘCZNYM PODPISEM KANDYDATKI/KANDYDATA, A OŚWIADCZENIA DODATKOWO DATĄ ICH SPORZĄDZENIA.

Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć kopie tłumaczenia tych dokumentów na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.

Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego/osobistego dostarczenia oferty do urzędu). Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pod adresem: https://www.gov.pl/web/finanse/wzory-oswiadczen

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Polska, Knurów 14.10.2021
Specjalista/ka ds. kontrolingu operacyjnego 1 zł
Polska, Słupsk 13.10.2021
PRACOWNIK PRODUKCJI 1 zł
Polska, Białystok 13.10.2021
INSPEKTOR BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY 1 zł
SPECJALISTA DS. ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH 1 zł
Polska, Warszawa 13.10.2021
specjalista 1 zł