0

aplikacje

id #2400718 13.09.2021

nadinspektor zakładów górniczych

Opis stanowiska pracy
Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku

Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

nadinspektor zakładów górniczych do spraw geologii Wydział ds. budowlanych, ochrony środowiska, mierniczych i geologicznych

44-200 Rybnik ul. B. Chrobrego 8

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przeprowadza kontrole, w zakresie posiadanej specjalności technicznej, w tym dokonuje analizy stanu zagrożeń, metod ich zwalczania i stosowanej profilaktyki, kontroluje posiadanie, sporządzanie i uzupełnianie dokumentacji mierniczo-geologicznej, w zakresie wykonywania pomiarów geodezyjnych, sprawdza zgodność prowadzenia ruchu zakładu górniczego z wymaganą dokumentacją i przepisami oraz wydaje decyzje z upoważnienia Dyrektora Urzędu, w celu sprawdzenia zgodności prowadzenia ruchu zakładu górniczego z wymaganą dokumentacją i przepisami
  • dokonuje analizy wniosków organów samorządu terytorialnego w sprawie: opinii lub uzgodnienia projektów studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego, w zakresie zagospodarowania terenów górniczych, w celu przygotowania projektów postanowień i stanowisk Dyrektora Urzędu
  • analizuje plany ruchu, dodatki do tych planów, w celu przygotowania projektów decyzji lub stanowisk dyrektora Urzędu
  • w przypadku stwierdzenia wykonywania działalności bez wymaganej koncesji inicjuje postępowanie oraz przeprowadza postępowanie wyjaśniające, w celu przygotowania decyzji dyrektora Urzędu w tym zakresie

Warunki pracy

1. Charakter stanowiska związany z przeprowadzaniem kontroli w zakładach górniczych, częściowo na powierzchni, częściowo pod ziemią - z przewagą kontroli wykonywanych pod ziemią, gdzie występują:
- trudne warunki pracy pod ziemią i w terenie,
- szkodliwe i uciążliwe czynniki środowiska pracy (hałas, wibracje, zanieczyszczenie powietrza, temperatura, wilgotność, zapylenie),
- narażenie na zagrożenia naturalne, podwyższone stężenia gazów niebezpiecznych, możliwość wystąpienia wstrząsów górotworu,
- narażenie na zagrożenia technologiczne pochodzące od pracujących maszyn i urządzeń, instalacji elektrycznych oraz mediów znajdujących się pod wysokim ciśnieniem lub wysoką temperaturą,
- obciążenie narządu wzroku związane z pracą przy monitorach komputerowych,
- częsty i bezpośredni kontakt z klientem zewnętrznym, w tym wystąpienia publiczne,
- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
- wyjazdy służbowe.
2. Sposób wykonywania zadań:
- dojazd do zakładów górniczych oddalonych do 30 km od siedziby Urzędu,
- pokonywanie pieszo znacznych odległości, niejednokrotnie po dużych nachyleniach i nierównych powierzchniach,
- przemieszczanie się w wyrobiskach górniczych o zaniżonych wysokościach wymagających pozycji schylonych,
- przemieszczanie się po pomostach i estakadach znajdujących się na wysokościach, przebywanie w małych zamkniętych przestrzeniach, o słabym oświetleniu lub miejscach bez oświetlenia.
3. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- budynek, w którym znajdują się pomieszczenia Urzędu (II oraz III piętro), jest dostosowany do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich (podjazdy, winda, toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych),
- rejony objęte kontrolą nie są dostosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych ruchowo.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne o profilu
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Polska, Opole 21.09.2021
MŁODSZY SPECJALISTA DS. EKSPLOATACJI 1 zł
Polska, Poznań 22.09.2021
praktykant/ka w dziale HR 1 zł
Specjalista ds. elektryki 1 zł
Polska, Swarzędz 22.09.2021
Pracownik produkcji (m/k) - atrakcyjne wynagrodzenie 1 zł