0

aplikacje

id #2109922 10.06.2021

naczelnik wydziału

Opis stanowiska pracy
Biuro Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

naczelnik wydziału w Departamencie Postępowań Wyjaśniających, Wydział Postępowań Wyjaśniających II

01-171 Warszawa Ul. Młynarska 46

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Zarządza bieżącą realizacją zadań przez podległy Wydział
  • Sprawdza pod względem merytorycznym i redakcyjnym, w tym w zakresie zgodności ze stanem faktycznym, obowiązującymi przepisami prawa oraz Instrukcją Kancelaryjną, projekty pism (oraz je parafuje) na podpis dyrektora komórki organizacyjnej, Rzecznika, Zastępcy Rzecznika lub Dyrektora Generalnego
  • Podpisuje, w zakresie określonym w Regulaminie lub na podstawie odrębnych upoważnień, korespondencję zewnętrzną w sprawach objętych zakresem działania zespołu, którego pracami kieruje
  • Informuje dyrektora o występujących zagrożeniach w realizacji zadań Wydziału
  • Realizuje właściwe przepisy ustawy o służbie cywilnej i przepisy wykonawcze, związane w szczególności z bieżącą i okresową oceną pracy podległych pracowników
  • Udziela pracownikom Wydziału bieżącej organizacyjnej i merytorycznej pomocy w realizacji zadań

Warunki pracy

  • Krajowe wyjazdy służbowe

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych

  • Stanowisko pracy zlokalizowane w pokoju biurowym

  • Podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem

  • Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

  • W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres e-mail, numer telefonu.

  • UWAGA! Uprzejmie informujemy, że dokumenty można składać w formie papierowej lub w formie elektronicznej za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) lub pocztą elektroniczną na adres kadry@rpp.gov.pl

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego
doświadczenia zawodowego związanego ze stosowaniem prawa w praktyce lub w ochronie zdrowia

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • Znajomość ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania
  • Znajomość ustawy o działalności leczniczej oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa
  • Znajomość zasad tworzenia prawa i ogłaszania aktów prawnych
  • Umiejętność analizy przepisów prawa cywilnego i postępowania cywilnego
  • Umiejętność zrozumiałego tłumaczenia przepisów prawa
  • Umiejętność zarządzania zespołem pracowników
  • Otwarty stosunek do klienta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

    Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

    • CV i list motywacyjny
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu
    • Proszę, napisz wiadomość.
    • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
    • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
    • lub Odwołanie
    Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

    Podobne pozycje

    Polska, Łęczna 10.06.2021
    inspektor weterynaryjny 1 zł
    Polska, Lublin 10.06.2021
    specjalista 1 zł
    Polska, Warszawa 10.06.2021
    główny specjalista 1 zł