0

aplikacje

id #1970018 29.04.2021

kontroler skarbowy

Opis stanowiska pracy
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

kontroler skarbowy do spraw czynności sprawdzających w zakresie wywiązywania się podatników z obowiązku terminowego składania deklaracji i informacji podatkowych, poprawności i rzetelności danych zawartych w składanych deklaracjach oraz spełnienia warunków do skorzystania z ulg i zwolnień podatkowych. w Dziale Czynności Analitycznych i Sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Łomży

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przeprowadza czynności sprawdzające w zakresie wywiązywania się podatników z obowiązku terminowego składania deklaracji i informacji podatkowych, poprawności i rzetelności danych zawartych w składanych deklaracjach oraz spełnienia warunków do skorzystania z ulg i zwolnień podatkowych.
  • W ramach prowadzonych czynności analitycznych sporządza projekty pism i wniosków do innych organów.
  • Uczestniczy w opracowywaniu i przekazywaniu analiz, informacji i sprawozdań z zakresu działania oraz prowadzi ewidencje, rejestry obrazujące fakty, czynności i efekty działalności komórki.
  • Sporządza informacje o naruszeniu przepisów prawa podatkowego.

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno- biurowa,

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,

  • większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej, praca wymaga sprawności obu rąk,

  • użytkowanie sprzętu biurowego (np.: drukarka, kserokopiarka, niszczarka),

  • zadania wykonywane w siedzibie Urzędu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • stanowisko pracy znajduje się na drugim piętrze budynku,

  • stanowisko pracy wyposażone jest w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno - biurowych z obsługą komputera,

  • oświetlenie sztuczne i naturalne,

  • węzeł sanitarny jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo - znajduje się na parterze budynku,

  • siedziba urzędu jest budynkiem dwupiętrowym nie wyposażonym w windy osobowe,

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach,

  • przed budynkiem urzędu brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej ruchowo,

  • stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych oraz niesłyszących i głuchoniemych.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

  • Wzory oświadczeń obowiązujących przy naborach do pracy w Izbie Administracji Skarbowej w Białymstoku dostępne są na stronie www.podlaskie.kas.gov.pl w zakładce Ogłoszenia – Nabór – Wzory oświadczeń.

  • Członkowie korpusu służby cywilnej podlegają ograniczeniom w prowadzeniu działalności gospodarczej zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: średnie

doświadczenie zawodowe/staż pracy

doświadczenia zawodowego

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość ustawy Ordynacja podatkowa
  • Znajomość przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Umiejętności analityczne
  • Skrupulatność, dociekliwość, wnikliwość
  • Komunikatywność
  • W jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej może
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie
Gratulacje, Twoja aplikacja została wysłana! Powodzenia!

Podobne pozycje

Starszy Bankier Klienta 1 zł
Polska, Poznań 12.05.2021
Specjalista ds. Sprzedaży 1 zł
Polska, Poznań 15.05.2021
Asystent w dziale zakupów 1 zł
Doradca Klienta IQOS 1 zł
Polska, Kraków 12.05.2021
Doradca Klienta z j. angielskim 1 zł