0

aplikacje

id #1859938 07.04.2021

Główna/y Księgowa/y

1 PLN
znalezione na www.jobs.pl
Pokaż kontakty z pracodawcą
pl jobs
2021-06-02

Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o. jest firmą z duńskim kapitałem, zatrudniającą ok. 900 pracowników,

produkującą i eksportującą meble tapicerowane.

Dostarczamy fotele, sofy i łóżka do Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Holandii, Francji, USA i innych krajów.

W związku z dynamicznym rozwojem firma zatrudni na stanowisko

Główna/y Księgowa/y Miejsce pracy: Wysoczka k. Piły (wielkopolskie)
Numer referencyjny: GK/3/2021/jobs.pl Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy produkcyjnej zgodnie z przepisami prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów finansowo-księgowych na potrzeby instytucji zewnętrznych oraz Zarządu,
  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz procedury księgowo-podatkowe,
  • Naliczanie podatków i składanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych (VAT, CIT, raporty JPK, raportowanie do NBP, GUS itd.),
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, organami podatkowymi oraz doradcami podatkowymi
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • Prowadzenie ewidencji magazynowej i comiesięczne rozliczanie produkcji,
  • Kontrola merytoryczna dokumentów finansowo-księgowych i prawidłowości operacji księgowych na kontach wynikowych i bilansowych oraz analiza poprawności historycznych zapisów na kontach,
  • Nadzór nad obiegiem dokumentacji księgowej,
  • Opracowywanie procedur księgowo-finansowych oraz egzekwowanie ich przestrzegania,
  • Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz przygotowanie do nich przedsiębiorstwa,
  • Wspieranie spółki holdingowej w prowadzeniu wybranych obszarów jej księgowości,
  • Uczestniczenie w procesie tworzenia budżetów oraz analizy ich realizacji,
  • Zarządzanie podległym zespołem,
  • Bieżące poszerzanie wiedzy poprzez szkolenia i kursy zawodowe.
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego/ Głównej Księgowej w międzynarodowej firmie produkcyjnej,
  • Doskonała znajomość prawa podatkowego oraz Ustawy o Rachunkowości oraz umiejętność stosowania w/w przepisów w praktyce w firmie o profilu produkcyjnym,
  • Praktyczna znajomość tematyki realizacji transakcji zagranicznych w firmie (w tym import, eksport, ceny transferowe),
  • Znajomość programów klasy ERP (atutem będzie doświadczenie z systemem MS Dynamics AX),
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, Outlook),
  • Znajomość IFRS,
  • Samodzielność, dokładność i pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki,
  • Gotowość do pracy pod presją czasu,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • Zdolności analityczne, zorganizowanie i dbałości o szczegóły,
  • Sprawna organizacja swojej pracy i odpowiedzialność za terminową realizację,
  • Umiejętność delegowania zadań na członków zespołu oraz nadzoru nad ich wykonaniem,
  • Umiejętność łagodzenia konfliktów w zespole,
  • Mile widziane doświadczenie we współpracy z audytorami z tzw. Wielkiej Czwórki,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.
Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w rentownym i bardzo dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie,
  • Ciekawą pracę w przyjaznej atmosferze,
  • Wynagrodzenie uzależnione od posiadanych umiejętności i zaangażowania,
  • Szkolenia techniczne i możliwość rozwoju,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Własny gabinet,
  • Min. 1 miesięczny okres wdrożenia w nowym miejscu pracy,
  • Proszę, napisz wiadomość.
  • Maks. 3 MB. Formaty: pdf, rtf, doc, odt, xls, txt
  • Zalecane formaty: jpg, png, gif, bmp
  • lub Odwołanie